Wyposażenie

IMG_4099GLBARt 1/2,5

Samochód lekki gaśniczo-ratowniczy na podwoziu IVECO, rok produkcji 2010. Zabudowę wykonała firma Wawrzaszek, na którą składa się zbiornik wody o pojemności 1000 litrów i autopompa o wydajności 250 litrów/minutę. Na wyposażeniu pojazdu znajdują się między innymi: ratowniczy zestaw hydrauliczny firmy LUKAS, agregat prądotwórczy, pilarki spalinowe, poduszki pneumatyczne niskiego podnoszenia i ratowniczy sprzęt medyczny.

IMG_4103

GBA 2,5/16

Samochód średni gaśniczy na podwoziu MERCEDES, rok produkcji 2009. Zabudowę wykonała firma Moto-Truck, na którą składa się zbiornik wody o pojemności 2500 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 250 litrów i autopompa o wydajności 1600 litrów/minutę. Na wyposażeniu pojazdu znajdują się między innymi: agregat oddymiający, drabina przystawna o wysokości 10m, agregat prądotwórczy, pilarki spalinowe łańcuchowe i tarczowe, aparaty ochrony dróg oddechowych i ratowniczy sprzęt medyczny.

IMG_4085

GCBA 5/32

Najnowszy pojazd na wyposażeniu JRG Sopot. Samochód ciężki gaśniczy na podwoziu MAN, rok produkcji 2012. Zabudowę wykonała firma Stolarczyk, na którą składa się zbiornik wody o pojemności 5000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 500 litrów i autopompa o wydajności 3200 litrów/minutę. Na wyposażeniu pojazdu znajdują się między innymi: przenośne działko wodno-pinowe , agregat oddymiający, ubrania żaroodporne, agregat prądotwórczy, pilarki spalinowe łańcuchowe i tarczowe, aparaty ochrony dróg oddechowych i ratowniczy sprzęt medyczny.

IMG_4066

SCD – 37

Drabina mechaniczna na podwoziu IVECO, rok produkcji 2008. Zabudowę wykonała firma Magirus, na którą składa się drabina mechaniczna o zasięgu maksymalnym 37m w pionie. Na wyposażeniu pojazdu znajdują się między innymi: agregat prądotwórczy, aparaty ochrony dróg oddechowych, demontowalne działko wodno-pianowe do kosza drabiny i sprzęt ratownictwa wysokościowego specjalistycznej grupy „Sopot”.

IMG_4082SLRR L200

Samochód lekki rozpoznania ratowniczego na podwoziu Mitsubishi L200, rok produkcji 2008. Samochód funkcjonuje jako pojazd operacyjny, a dzięki napędowi na cztery koła służy do ciągania przyczepy z pontonem i wodowania go.

IMG_4079

Łódź hybrydowa Ł-1

Łódź hybrydowa wykonana przez firmę Sportis została wyprodukowana w 2008 roku. Posiada silnik Hondy o mocy 75KM i osprzęt niezbędny do podstawowego ratownictwa wodnego.

 • Rzecznik Prasowy KM PSP Sopot

  kpt. Janusz Gawlak
  tel. 58 555 81 97
  kom. 609 060 787
  Rzecznik Prasowy Komendy Miejskiej
  PSP w Sopocie

 • NABÓR DO SŁUŻBY – OFERTA PRACY

 • Serwis Kąpieliskowy Głównego Inspektora Sanitarnego

 • Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

  Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!
 • RODO

 • „Doposażenie KM PSP w Sopocie w sprzęt specjalny”

 • Biuletyn Informacji Publicznej KM PSP w Sopocie

  Tekst alternatywny

 • POMOC DZIECIOM POLEGŁYCH STRAŻAKÓW Z BIAŁEGOSTOKU

  Czad cichy zabójca!

 • INFO

  Na terenie powiatu nie ma zakładów o zwiększonym i dużym ryzyku powstania awarii przemysłowej.

 • Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial