Uroczyste przekazanie nowego sprzętu dla Komendy Miejskiej PSP w Sopocie

JB130108_002

W dniu 8 stycznia 2013r. odbyło się uroczyste przekazanie i poświęcenie nowego sprzętu. Na wyposażenie Komendy Miejskiej PSP w Sopocie przekazano:

  • GCBA – 5/32

JBF_MAN_011

Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy o napędzie szosowym, na podwoziu MAN zakupiony został za kwotę 744 120 zł. Z tego 220 000 przekazane zostało z budżetu Miasta Sopotu poprze Fundusz Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej, natomiast pozostała kwota w wysokości 524 120 zł to środki z budżetu Wojewody Pomorskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska przekazane przez Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. Zabudowa pojazdu wykonana została przez firmę STOLARCZYK. W kabinie pojazdu może pomieścić się 6 osób, pojemność zainstalowanego zbiornika wody wynosi 5000 litrów wody, natomiast pojemność zbiornika środka pianotwórczego wynosi 500 litrów. Ponadto na wyposażeniu znajduje się dwustopniowa autopompa, linia szybkiego natarcia o długości 60 m, instalacja zraszaczowa, działko wodno- pianowe z możliwością wykorzystania go jako przenośnego oraz maszt oświetleniowy z agregatem prądotwórczym.

  • Namiot pneumatyczny

IMG_0890

Namiot ze stelażem pneumatycznym o powierzchni 37 m². Namiot ten ogrzewany jest za pomocą przenośnej nagrzewnicy olejowej oraz posiada możliwość podwieszenia lamp oświetleniowych wraz instalacją elektryczną.

  • Przyczepa

Przyczepę zakupiono ze środków własnych Komendy Miejskiej PSP w Sopocie. Jest to lekka przyczepa wyposażona w plandekę ze stelażem o ładowności 535 kg przeznaczona do przewozu sprzętu pożarniczego.

 

IMG_0005

 

W drugiej części uroczystości, na świetlicy odbyło się spotkanie podsumowujące działalność Komendy Miejskiej PSP w Sopocie w roku 2012r. W spotkaniu udział wzięli Pomorski Komendant Wojewódzki st. bryg. Andrzej Rószkowski, Prezydent Miasta Sopotu Pan Jacek Karnowski, Kapelan Pomorskich Strażaków ks. prałat Wojciech Chistowski oraz przedstawiciele rady miasta i innych służb współpracujących na terenie miasta Sopotu.

JB130108_023

Please follow and like us: