Bezpieczny Sopot – pieniądze dla strażaków

Sopot wspiera finansowo państwowe służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w mieście. 14 lipca Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, st. bryg. Piotr Socha, Komendant Wojewódzki PSP oraz Marian Hinc, p.o. komendanta PSP w Sopocie, podpisali porozumienie o przekazaniu przez miasto finansowego wsparcia.

Na mocy umowy miasto zobowiązało się do przekazania 20 tys. zł na zakup materiałów i wyposażenia potrzebnego do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych oraz usług przeglądu i napraw samochodów, sprzętu czy pokrycia kosztów mediów (energii elektrycznej, cieplnej, wody).

– Współpraca ze strażą pożarną zawsze dobrze się układała w naszym mieście. Straż jest ważnym elementem całego systemu dającego poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom. Zrozumiałe zatem, że strażacy są najlepiej oceniani i doceniani przez społeczeństwo – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Sopoccy strażacy to profesjonaliści, którzy z oddaniem i ogromnym zaangażowaniem wykonują swoją pracę. Bardzo dziękuję im za służbę i mam nadzieję, że wsparcie miasta ułatwi im ciężką pracę – dodaje prezydent Karnowski.   

W minionym roku Sopot wsparł komendę miejską kwotą 110 tys. zł, natomiast ponad 40 tys. zł otrzymała ochotnicza straż pożarna w kurorcie. W tegorocznym budżecie zapisano środki na potrzeby komendy w wysokości 120 tys. dla PSP i 40 tys. dla OSP.

Umowa została podpisana w Komendzie Miejskiej PSP w Sopocie. Jej nowym gospodarzem jest komendant st. bryg. Marian Hinca.

– Decyzją Komendanta Wojewódzkiego od 1 lipca 2020 r. pełnię obowiązki komendanta w Sopocie. Mam nadzieję, że będę mógł realizować obowiązki służbowe na bardzo dobrym poziomie, zarówno na rzecz mieszkańców Sopotu, jak i licznie odwiedzających miasto gości – mówił z kolei p.o. komendanta miejskiego PSP st. bryg. Marian Hinca. – Dzisiejsze podpisanie umowy to dobry początek przyszłej współpracy, dobrze wróży na przyszłość. Mam nadzieje, że dzięki wsparciu miasta będziemy mogli rozwijać się i na bieżąco realizować nasze trudne zadania – dodaje komendant Hinca.

 

Zdjęcia: Fot. Fotobank.PL/UMS

Źródło: UM SOPOT

Please follow and like us: