Wypadek na skrzyżowaniu Malczewskiego Al. Niepodległości

W dniu 08.03.2019 około godziny  04.25 do Stanowiska Kierowania KM PSP Sopot wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodowym na skrzyżowaniu ulic Jacka Malczewskiego oraz Al. Niepodległości.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia  zastano  samochód osobowy VW PASSAT, który po uderzeniu w słup trakcyjny znajdował w zatoczce autobusowej usytuowanej przy jezdni w kierunku Gdańska. Pięciu mężczyzn podróżujących w/w samochodem w chwili przybycia służb znajdowało się poza pojazdem.

Działania  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym mężczyznom. U jednej z osób nieprzytomnych, leżącej przy samochodzie, ratownicy prowadzili RKO na miejscu zdarzenia. Udzielali również wsparcia przy RKO prowadzonym drugiej osobie nieprzytomnej przez funkcjonariuszy Policji. U kolejnych dwóch poszkodowanych (osoby wpół przytomne, utrudniony kontakt), ratownicy stabilizowali odcinek szyjny oraz opatrywali rany. Ostatnia z osób podróżujących tym samochodem była przytomna i uskarżała się na ból w kręgosłupie. Ustabilizowano u niej odcinek szyjny oraz podano tlen. W chwili przybycia na miejsce zespołów ratownictwa medycznego, wszyscy poszkodowani zostali przekazani w ręce lekarzy. W przypadku dwóch osób lekarz stwierdził zgon, natomiast pozostali zostali zabrani do szpitala. W kolejnym etapie działań przystąpiono do rozłączenia akumulatora oraz częściowo zneutralizowano płyny eksploatacyjne samochodu. W trakcie prowadzenia działań ratowniczych jak również w późniejszym czasie oględzin miejsca zdarzenia ruch na jezdni w kierunku Gdańska był całkowicie zablokowany.

W akcji udział brały 3 zastępy z JRG Sopot,  1 zastęp JRG 1 Gdynia Śródmieście,  OSP Sopot, Policja, Straż Miejska, Pogotowie , Służba Nadzoru Ruchu

Please follow and like us: